O żywiołakach wieści parę

1
Autorem poniższego tekstu jest użytkownik Nekomimi.
O żywiołakach wieści parę. Na wstępie pragnę zaznaczyć, iż nie jestem autorem tych notatek. Zostały mi one przesłane jeszcze przed pojawieniem się przekleństwa Wieży. Wyjątkiem jest ostatni rozdział, napisany w czasach obecnych.


Listy

Zapis korespondencji między mną a osobą odpowiedzialną za badania. Głównie jednostronnej.
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Dalsza korespondencja składała się głównie z notatek, których złożenia w całość podjąłem się osobiście. Jak mogliście zauważyć, Narsil niezbyt dużą wagę przykładał do umożliwienia przeciętnym ludziom zrozumienia jego zamysłów i obserwacji... Prawdę mówiąc, cała czwórka cierpiała na tą przypadłość. Gdyby nie ich potencjał magiczny oraz wartość możliwych do uzyskania informacji, zostaliby odizolowani.


Ogółem o żywiołakach
Spoiler:

Krótko o żywiołach i nazewnictwie
Spoiler:
Najczęściej występujące podgatunki
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Należy dodać, że są to tylko przeciętne wartości. Sam widziałem żywiołaka ognia mniejszego od jednego qio!

Geneza
Spoiler:
Na koniec pragnę ostrzec czytelników, co się dzieje, kiedy bawisz się ze stworzonymi przez elementy. Zamek, w którym znajdował się Narsil eksplodowal w dniu pojawienia się Wieży - cała energia zmagazynowana po drugiej stronie Bramy cofnęła się w jednym elementarnym ładunku. Większość żywiołaków została unicestwiona.

*Qio – ok. 2,5 stopy. Rozmiar przeciętnego, niekontrolowanego wybuchu energii magicznej. Stosowany zarówno jako jeden z wymiarow, jak i wszystkie trzy (zależy od kontekstu).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Magia”