Czy zarząd powinen być uprawniony do otrzymywania podarków na specjalne okazje?

Czas głosowania minął 17 lut 2021, 21:36 Można wybrać tylko 1. opcję

Tak
Liczba głosów: 8 (67%)
Nie
Liczba głosów: 4 (33%)
Liczba głosów: 12

Zarząd, a prezenty na specjalne okazje

1
Drodzy,

Zastanawiamy się ostatnio, czy i my, członkowie zarządu, powinniśmy mieć możliwość otrzymania podarku takiego jak ten przewidziany w przypadku walentynek. Do tej pory odmawialiśmy sobie raczej takich przyjemności, gdyż w jakimś stopniu czujemy, że niesprawiedliwym byłoby z naszej strony wręczanie prezentu samym sobie. Są jednak takie głosy, iż wspomniany upominek w gruncie rzeczy jest taki sam dla każdego, a więc nie ma tu miejsca na faworyzowanie kogoś.

Chcielibyśmy, żebyście rozwiązali za nas ten spór - w tym właśnie celu powstała ta ankieta.

Sygn: Juno

Zarząd, a prezenty na specjalne okazje

2
W mojej opinii tak jeśli nie jest bezpośrednio nadającym i odbierającym. Brzmi skomplikowanie ale np jeśli nie ty decydujesz o nagrodach albo chociaż nie jesteś jedyną osobą która o tym decyduje to powinieneś dostać ale jeśli to ukróciło by to dziwną sytuację gdy wszyscy dostają oprócz ciebie. Ale z drugiej jeśli ty sam decydował byś o nagrodzie i potem ona by leciała między innymi do ciebie to tak nieco dziwnie. Można by to exploidować. W przypadku konkursów głosowanych no wiadomo czemu ktoś że tak ujmę wyżej postawiony mógł by mieć przewagę jednak w przypadku takich sytuacji nie powinno być aż tak dużo problemów.
Obrazek

Zarząd, a prezenty na specjalne okazje

3
Można by to exploidować.
Można. Znam jednak kadrę na tyle dobrze, żeby wiedzieć, że tego nie zrobią.

Te upominki to forma celebracji. Prezenty przeważnie tak czy inaczej są drobne.

Piszą z nami, bawią się z nami i nie oszukują, więc niech też mają coś z tych świąt.

Kupić kwiatki samemu sobie na walentynki to trochę stypa, więc jeśli ktoś ma problem z potencjalnym nadużyciem... przecież my możemy wybrać im prezenty. Niech ich też czeka niespodzianka.
Obrazek

Mowa jest srebrem, milczenie złotem.
Mówiąc, jest łatwiej wyjść na idiotę.

Zarząd, a prezenty na specjalne okazje

4
Jak mam głosować, to chciałbym wiedzieć skąd ta nagła zmiana podejścia zarządu do tematu? Co się zmieniło, że zaczęło ich kusić by wręczać prezenty samym sobie, skoro nigdy wcześniej tego nie robili? Nie żebym koniecznie był przeciwko temu - po prostu nie lubię nieprzemyślancyh decyzji, a jako osobnik który jest z natury impulsywny, coś o nich wiem.

Poza tym niepokoi mnie entuzjazm / bezmyślność z którą już 6 osób zagłosowało na Tak. Swoją drogą ciekawe ile z nich jest z zarządu. ;)

Zarząd, a prezenty na specjalne okazje

5
Nie wiem po co podnosić z tego powodu larum. Jeśli zarząd uważa, że każdy dostaje gifta to każdy dostaje gifta, po co drążyć. W tym wypadku każdy, albo żodyn i juś. Oczywiście najlepiej zrobić loterię z różnymi rzeczami(acz trzeba ją wymyśleć), bo wtedy uniknie się wymyślenia przypadkiem prezentu typowo pod siebie (choćby w większym stopniu) i ma się wrażenie, że jest to fair i ma to charakter okazyjny. Szczególnie że na walewtynki nie zawsze dostaje/dostawało się to co by się chciało, czy od kogo by się chciało. Miłość bywa ślepa, albo nieodwzajemniona, i inne takie przytoczenia. Ale że jest to w końcu jakieś głosowanie gdzie mogę dać krzyżyk na NIE, to chętnie skorzystam.

Zarząd, a prezenty na specjalne okazje

6
Fongsturion pisze: 15 lut 2021, 23:35 Jak mam głosować, to chciałbym wiedzieć skąd ta nagła zmiana podejścia zarządu do tematu? Co się zmieniło, że zaczęło ich kusić by wręczać prezenty samym sobie, skoro nigdy wcześniej tego nie robili?
Zmiany żadnej, póki co nie ma - po to jest ten temat, żeby poddać sprawę dyskusji. Jeśli będą przeważały obawy i głosy dezaprobaty dla tej koncepcji to jak podejrzewam nic nie ulegnie zmianie w temacie upominków.

Zaś co do zwrotu "nagła" to dywagacje na temat kwestii prezentów i tego, czy powinniśmy je otrzymywać pojawiły się jeszcze przed... ostatnimi mikołajkami? Po naradzie stwierdziliśmy, że na tę okazję nie będziemy wręczać sobie podarków, gdyż były one tworzone pod życzenie osoby obdarowywanej. Gdybyśmy więc sami pisali życzenia o prezenty, a potem je oceniali i realizowali to w gruncie rzeczy można by to było podciągnąć pod spełnianie własnych życzeń, a więc coś, czego próbujemy uniknąć.

Oczywiście była też koncepcja, aby każdy z nas wymyślał prezent dla innego członka zarządu, ale i ten pomysł porzuciliśmy :p
Z tych samych powodów nie bierzemy bezpośredniego udziału w konkursach, w których sami jesteśmy jury.

Sygn: Juno

Zarząd, a prezenty na specjalne okazje

7
Fongsturion pisze: 15 lut 2021, 23:35 Jak mam głosować, to chciałbym wiedzieć skąd ta nagła zmiana podejścia zarządu do tematu? Co się zmieniło, że zaczęło ich kusić by wręczać prezenty samym sobie, skoro nigdy wcześniej tego nie robili? Nie żebym koniecznie był przeciwko temu - po prostu nie lubię nieprzemyślancyh decyzji, a jako osobnik który jest z natury impulsywny, coś o nich wiem.

Poza tym niepokoi mnie entuzjazm / bezmyślność z którą już 6 osób zagłosowało na Tak. Swoją drogą ciekawe ile z nich jest z zarządu. ;)
Ciężko mi wręcz uwierzyć w tak wielką nieufność wobec nich jaką prezentujesz. Co się za nią kryje, bo to na pewno nie jest kwestia "jestem impulsywny to się znam i wiem co zrobią inni"

Tak samo nie rozumiem uznania tego za "nieprzemyślaną decyzję" gdy decyzji żadnej nikt nie podejmował i po to jest ten temat :(

Ciekawi mnie też, dlaczego uważasz z miejsca, decyzje innych [niezgodną z twoją) jako bezmyślną. Nie uważasz, że podejście tego rodzaju jest odrobinę nie fair wobec innych?


Co do samych prezentów -> Jakoś nie widziałem by w swoich przygodach podbijali świat i komuś z tego tytułu działo się coś złego, ani by te prezenty aż tak bardzo go zmieniały by miało to jakiekolwiek znaczenie.

Nie wiem, dlaczego mieliby nie dostawać, skoro dostaje je każdy. Jest jednak inne rozwiązanie. Jeżeli kogoś tak bardzo bolą prezenty ogólne, które sa dla każdego, to niech sam przygotuje coś dla administracji. To chyba fair, zwłaszcza, że takie duperele to zawsze miła rzecz w związku z tym co robią.

(nie będę używać argumentu o wdzięczności, że robią coś za darmo, bo ten argument zawsze był nic nie warty - tak tylko nadmieniam)

Zarząd, a prezenty na specjalne okazje

8
O nie! Mi zarzucili, że wszystkie wątki fabularne podciągam pod swoją postać rzekomo niszcząc uniwersum, a tu proszę. Wyszło szydło z worka... Tak na poważnie, koleżanka Tag bezbłędnie przedstawiła i moje stanowisko w tej sprawię, także podpisuję się pod tą wypowiedzią.

Zarząd, a prezenty na specjalne okazje

9
Kamira pisze: 16 lut 2021, 10:43
Nie wiem, dlaczego mieliby nie dostawać, skoro dostaje je każdy. Jest jednak inne rozwiązanie. Jeżeli kogoś tak bardzo bolą prezenty ogólne, które sa dla każdego, to niech sam przygotuje coś dla administracji. To chyba fair, zwłaszcza, że takie duperele to zawsze miła rzecz w związku z tym co robią.
To jest jakiś pomysł...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”