Hamalasi

1
Obrazek
Hamalasi – zbrojny, obecnie nie wspierany przez żadne stronnictwo kult Karlgradzkich magów ludzkiego pochodzenia. Na południu, ze względu na tradycję, jest zarządzany przez ligę wysoko postawionych czarodziei. Niewyobrażalnie zdolni magowie, zazwyczaj zamożni, twardą ręką kierują grupą, wyznaczając aktualny kierunek działań.

Temperament ludzi z południa od zawsze nasączony był emocjonalnością, szeroko pojętą aktywnością a także towarzyskością. Te trzy zasadnicze cechy sprawiają, iż południowcy – określenie używane przez mieszkańców Królewskiej Prowincji – znani są w świecie, jako wybuchowa nacja. Pomimo pozytywnych cech, takich jak: otwartość, szczerość są oni również bardzo impulsywni i pochopni. To z kolei przekłada się na nieprzewidywalność, a kiedy w grę wchodzi najpotężniejsza siła znana naturze – magia – do szeregu dołącza władczość.

Nikt nie pamięta, kto pierwszy ochrzcił organizację jako Hamalasi. Syndykalistyczni członkowie nie mają w zwyczaju spisywać historii swoich działań. W ich przekonaniu liczy się tu i teraz. Specyficzność owych przekonań wynika z dominującego u Hamalasi kultu Krinn – „pani pokusy, zwodniczego i niebezpiecznego piękna, zmysłowych przyjemności.” Według mądrości głoszonej przez wyznawców córki Drwimira, rozkosz jest największym dobrem człowieka, powinna ona być celem życia i bodźcem napędzającym go do działania. Postawa ta preferuje styl życia, który polega na dążeniu do przeżywania i umiejętnego wykorzystywania przyjemności w życiu. Postawa hedonistyczna przedkłada przyjemność zmysłową nad inne wartości. Hedonizm u Hamalasi przyjął wymiar materialistyczny, psychologiczny i nade wszystko etyczny. Są to ludzie wyzbyci współczucia, dążący za wszelką cenę do osiągnięcia jak największej kontroli nad swoim ciałem, które jest źródłem magii.

Wykorzystanie sztuk magicznych do umilania dnia codziennego, rozwiązywania problemów bądź usuwania przeszkód jest myślą przewodnią Hamalasi. Ugrupowanie stale rozwija się, sięgając po każdego rodzaju arkany. Hamalasi nie znają ograniczeń, uważają że nie istnieją dziedziny magii, której nie można by wykorzystać dla własnych korzyści. Z tego względu członkowie grupy przedstawiają szeroką gamę umiejętności czarodziejskich. Jest to zarazem podstawowe kryterium przyjęcia. Chociaż Hamalasi kierowane jest przez bogatych czarodziei, to nade wszystko w szeregi werbuje się ludzi ponadprzeciętnych. Utalentowany mag, arcymistrz w swojej dziedzinie zostaje wyhaczony przez przedstawiciela Karlgardzkiego kultu wolnej magii. Składa mu się propozycję, kusząc możliwościami jak i bogactwem. Nie odnotowano odmowy, stąd trudno opisać losy osób sprzeciwiających się Hamalasi. Hamalasi posiadają agentów w akdemii, skąd w głównej mierze napływają kandydaci. Dalszy rozwój i kariera w organizacji uzależniona jest od potencjału człowieka. Warto zaznaczyć, iż pośród Hamalasi nie ma kobiet. Jest to stowarzyszenie płci silnej, w dodatku jednoczą wyłącznie ludzi. Naturalnie dominują tutaj rodzimi przedstawiciele ludzkiej rasy, czyli czarnoskórzy magowie lub inni o ciemnej maści.

Dołączając do Hamalasi oddaje się swój majątek, lecz nie jest to główne źródło utrzymania tejże grupy. Przyjmowani magowie to bardzo często młodzi czarodzieje, którzy nie posiadają bogactw. Źródło dochodu uzależnione jest od obecnej polityki członków. Hamalasi kochają wygórowany styl życia. Posiadają wiele pałacyków i izb w wysokim standardzie. Wszechobecne są aksamitne płachty na kanapach, malownicze zasłony w oknach. Skóry dzikich zwierząt przyozdabiają parkiet. Złote figury stoją na białych meblach. Złoto – nieodłączny element Hamalasi – stało się ich swoistym symbolem. Legendy głoszą, że podczas werbunku najpierw znajdujesz złotą monetę pod stopami, potem znajdują cię Hamalasi, ale to tylko legendy. Wolnościowcy działają na wielu frontach, z jednego są znani. Niewolnictwo oraz handel ludźmi i nie tylko nimi. Jak podają Karlgardzie plotki, Hamalasi porywają ludzi, na których jest chętny i sprzedają. Działalność rozwinęła się na taką skalę, iż z całego kontynentu napływają zamówienia do dostawców wyszukanych „towarów”. W niewolę brani są wszyscy, w grę wchodzi również handel niebezpiecznymi zwierzętami, rzadziej artefaktami. Naturalnie przysparza to organizacji wielu wrogów, lecz mimo to Hamalasi wciąż prężnie rozwijają skrzydła. Działają w ukryciu, są skuteczni. Ponadto wielu ważnych decydentów kolaboruję z anarchistycznymi czarodziejami, co zapewnia im bezpieczeństwo.

Hamalasi kładą bardzo duży nacisk na swój image. Sądzą, że prezentowane oblicze świadczy o ich randze, dlatego szwaczki bogacą się na ich powierzchowności. Noszą wysokiej jakości materiały. Zazwyczaj białe, żółte lub czerwone. Charakterystyczny jest jednak krój [1-2-3] tekstyliów. Nie krępujące ruchów połączenia aksamitu, skór oraz wykutych z lekkich stopów okuć. Wyjątkowe kaptury, pełnią często rolę swoistej korony. Zdarzają się odstępstwa od przyjętych norm w stylu, dlatego każdy Hamalasi nosi na szyi medalion w kształcie kobry. Kobra jest symbolem hedonistycznych czarodziei. Co bogatsi pozwalają sobie na wykonywanie bransolet lub pierścieni z jej podobizną.

Obecnie Hamalasi działają na terenie Karlgardu, choć ptaszyny donoszą, że zaczyna im się tam robić gęsto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział Archiwum”