Propozycje i uwagi

1
W tym temacie chciałabym abyśmy zgłaszali swoje propozycje czy też uwagi dotyczące działania forum.

Ja chciałabym aby w profilach postaci pojawiły się ich nicki. Jest to dość kłopotliwe aby połapać się w imionach czy przydomkach postaci/graczy jeśli nie są oni dostępni na sb. Przynajmniej jeśli chodzi mnie i głupie odpisanie w temacie. Po prostu nowym może to sprawiać trudność w połapaniu się kto jest kim.

Re: Propozycje i uwagi

2
Ale w profilach postaci są nicki podane. Tyle, że czarnym kolorem. Masz nad avkiem na żółto/złoto napisane "autor", a pod tym, na czarno, masz nick postaci. Jedyne, co trzeba by zmienić, to kolor napisu. I tyle.
Far over the Misty Mountains rise
Lead us standing upon the height
What was before we see once more
Is our kingdom a distant light

Fiery mountain beneath a moon
The words aren’t spoken, we’ll be there soon
For home a song that echoes on
And all who find us will know the tune

Re: Propozycje i uwagi

4
Nie wiem, na ile pozwala w tym względzie CBA, ale:

- Cholernie brakuje mi justowania tekstu. Czytanie pokiereszowanego tekstu to udręka. :evil:
- Nie ma też tak zdatnych bbcode jak [center]
- Tabulatory...

Czytanie postów byłoby o wiele przyjemniejsze, gdyby któraś z tych funkcji (najlepiej oczywiście wszystkie) była dostępna. Jak widzę z lewej równo, a z prawej nierówno, to prawie jakbym z liryką miał do czynienia. A pbfowa grafomania bez wcięć do dialogów i generalnie akapitów wiele traci, gdy nie można zachować prawidłowego układu tekstu.

Tyle marudzenia ;)

Re: Propozycje i uwagi

6
Mi bardziej brakuje samego center i wyrównania do prawej, ale wiem o do chodzi. Jak najbardziej na CBA nie ma z tym problemu, najwyżej styl może zgrzytac... Na pewno zainstalujemy paczkę z bbcode, ale pewnie dopiero na dniach - jak będę (chyba, że MatiX się podejmie).

Re: Propozycje i uwagi

9
Propozycja nieco drastyczna, ale imo uzasadniona:
- czy jest szansa na wprowadzenie obowiązkowej zasady linkowania dokąd trafiają postacie w ostatnim ich poście w danej lokacji (bądź poście GMa) i skąd w pierwszym poście w nowej lokacji?

Nie czytam wszystkich wątków, ale jak już do któregoś zajrzę i widzę tam "z/t" to nie chce mi się szukać, gdzie postać się przeniosła. Linki byłyby wygodne i jako tako pomogłyby ogarnąć śledzenie losów postaci.

BTW: wszystko znów się rozbija o te nieszczęsne lokacje... :evil:

Re: Propozycje i uwagi

10
Alicio - jeśli dam radę - a właściwie: jeśli uda mi się znaleźć kogoś, kto to potrafi - to wgram. Nie uważam jednak, by było to szczególnie potrzebne.

Marcusie - prawdopodobnie będą, ale dopiero za jakiś czas. Nie w niesprecyzowanej i odległej przyszłości, ale pewnie za tydzień, dwa najwcześniej - mam mnóstwo innych zajęć jeszcze.

Cass - ależ to obowiązuje :) Jeśli ktoś się z tego nie wywiązuje, to w gruncie rzeczy nie stosuje się do mechaniki Herbii. Jeśli tak jest, to po prostu to przegapiłem.
Fragment tematu "Mechanika gry":
Tym samym gra toczy się po prostu poprzez treść postów umieszczanych w odpowiednich tematach reprezentujących lokacje lub - rzadko - wątki fabularne. Co ważne, przy każdym przejściu z tematu do tematu należy zaznaczyć linkami tematy z których się przybywa lub do których udaje. Ma to pozwolić Mistrzom Gry oraz pobocznym czytelnikom na wygodne śledzenie historii postaci.

Re: Propozycje i uwagi

13
Nie mam tutaj na myśli oczojebności w stylu "Rushoffyyyy" czy kolory jaskrawe. Myślałem o czymś bardziej stonowanym, lub chociaż a zmianie kolorów nicków, bo tak jak wspomniałem - zlewa się to wszystko, zwłaszcza na SB. Jakiś kolor, który odróżniłby nicki od np. nazw tematów, czy innych napisów.

Re: Propozycje i uwagi

15
Mam małą propozycję stylistyczną. Otóż można by stworzyć grupy (podział na rasy/klasy) i nadać im kolory, wtedy gracze byliby - zgadnijcie- kolorowi. Forum zyskałoby na czytelności, bo ten tradycyjny kolor nicka się zlewa.
Grup ras nie będzie, bo jest to bezsensowne - zresztą, powody podała już Auren. Jeżeli będą jakieś "kolorowe grupy", to ewentualnie tylko organizacje stworzone przez graczy, jeśli wyrażą taką wolę.
O zmianie koloru nicków pomyślę, ale nic nie obiecuję, bo nie widzę tego problemu - mi to przez głowę nawet nie przeszło, natomiast inni użytkownicy też tego nie zgłaszali.
Ach a ja bym poprosiła o wykasowanie kont botów, które ostatnio nagminnie się rejestrują.
Boty są banowane na tyle regularnie, na ile to możliwe. Praktycznie co kilka godzin.

Wróć do „Archiwum”